DISKUZE

Zde nám můžete zanechat své názory na naši činnost. Prosím, berte na vědomí, že administrátor stránek si vyhrazuje právo na nezveřejnění komentáře v případě vulgarit, urážlivých příspěvků či podobně.

25 odpovědí na “DISKUZE”

 1. Přemysl dal svým synům do ruky,každému 1prut a řekl,zlomte ho.Každý ze synů lehce tento prut zlomil. Pak vzal nové pruty a upletl z nich 1silný,dal jej synům zlomit,ani jednomu se to nepovedlo. Tak synům řekl držte spolu a budete silní,jak se rozejdete Vaše síla ochabne.Přeberme to na dnešní dobu.Rozpad Československa,vznikání stále nových stran,zákaz vstupu do jiných krajů zákaz návštěvy rodiny,vemte si z toho každý co chcete.Já říkám,každý strůjcem svého štěstí jest.Také se říká 100x opakovaná lež se stává pravdou.

 2. jezký den, fain , jen ybch byl osobně aby se mohlo diskutovat dále p těchto bodech, a případně je vložit do programového balíčku:
  Být poslancem, být zvolen a podílet se na tvorbě zákonů a chodu republiky bude zejména čestným posláním, nikoli zlatým dolem, a mzda poslance kterou bude prosazovat strana bude odpovídat stavu společnosti, ale nebude nijak vybočovat z průměrných mezd v podnikatelské sféře.
  Být v dozorčí radě státních a firem s účastí státu bude oceněno hodinovou paušální částkou 200 Kč, ostatní částky nad tuto sumu budou převedeny na zvláštní konto strany
  Mzda poslance bude ????
  Zvláštní konto strany bude ke konci účetního období po odhlasování vyplaceno na charitu a další slabší články státu.

  1. Zrušit Senát, který je úplně zbytečný.
  2. Zrušit nebo alespoň snížit státní dotace do politiky
  3. Zrušit nebo alespoň snížit výsluhy policistům a vojákům.
  4. Snížit počet poslanců na 73. Současný počet 200 je zbytečný.
  5. Snížit počet státních úředníků,policistů, vojáků o 25%.
  6. Snížit sociální dávky pro vícečlenné rodiny, např. romy tak, aby byly omezeny celkovou dávkou a ne jako dosud se zvyšovaly na každé dítě (vzor dle Slovenska). Např. Sociální dávky pro romy činí 20 miliard ročně.
  7. Snížit max. příjem státním zaměstnancům na max. 2,5 násobek průměr. platu. Platí především pro poslance, ministry, soudce apod.
  8. Uzákonit prac. povinnost vězňů.
  9. Propustit prac. důchodce ze státních služeb. Plat nebo důchod, obojí ne, tím se sníží nezaměstnanost a státní deficit.
  10. Zdanit hazard
  11. Zákon o církevních restitucích změnit.
  12. Volit do PS pouze jeden den. Ve všech zeních EU je to běžné.

  1. Zdravím všechny co chtějí změnit tento systém naší republiky, tento váš názor schavaluji ,až na chyby vašeho komentáře a ještě bych tam přidala pomoc ženám samoživitelkám, který se perou s financemi ,aby ty děti uživily, nemůžou za otce kteří jsou nezodpovědní a na děti nechtějí platit ,doufám, že od července jim stát pomůže v Rakousku by se to nestalo

 3. Ač v důchodu, stále jsem aktivní. Když vidím, co se děje na politické scéně, tak mě to skoro vždycky vytočí. Poslouchám Frekvenci 1, kde bývají navečer různí hosté. Několikrát jsem to nevydržela a zavolala tam. Dokonce jsem se i dovolala, naposledy to byl pan Jurečka. Na mou otázku odpověděl, ale tak trochu to bylo o ničem.
  To, co chybí naší garnituře, je rozhled, ale co nemají, jsou zkušenosti a tolerance. A u většiny z nich chybí reálné vize do budoucna. Mám na mysli opozici. Všechno, co mají, je založeno jen na odpírání všeho, co vláda udělá. Ať to stojí, co to stojí. Proto si spoustu lidí myslí – proč bychom něco dělali pro zmírnění pandemie, když stejně, co vláda vymyslí, je špatně.
  Někdy mi připadá, že lidi nemají vlastní mozek a neumí si dát věci do souvislosti.
  Hodně mi vadí, že média, hlavně televize, dává prostor různým odpíračům a lidem, kteří jen mluví o tom, jak by všechno dělali lépe.
  Poslouchám v neděli Čau lidi, škoda, že to není více prezentováno.
  Mám toho hodně na srdci, ale to by bylo na dlouhou diskuzi.

  1. I když neposlouchám Frekvenci 1, ani Čau lidi, přesto mi mluvíte z duše. Mám téměř stejné názory. Marian z Jilemnice

 4. Se zájmem jsem se seznámil se záměrem, aby se na tuzemské politické scéně prosadilo politické hnutí postavené na generační příslušnosti. Několik přispěvatelů na této stránce se ptá, zda má jeho vznik v situaci, kdy je na výběr dostatek politických stran, smysl. Soudím, že má – současně ale musím zdůraznit, že smysl bude mít tehdy, když nebude obhajovat jen parciální zájmy důchodců, ale zájmy obecné, s nimiž se bude moci ztotožnit velká část společnosti.
  Není snad strany, která by ve svém programu neslibovala prosperitu či bezpečnost. Ta je podle většiny parlamentních partají zajištěna členstvím v NATO, které si ale zdánlivě bezdůvodně modeluje na Východě nepřítele. Za touto politikou jsou zájmy zbrojařských a majetkových kruhů, které uměle vyvolávají nenávist proto, aby na ní vydělaly.
  Měl bych tedy souznít s komunisty, kteří v parlamentu jediní prosazují politiku míru a vzájemného respektu mezi státy. Ale jsem bývalý politický vězeň, za tzv. podvracení republiky jsem si odseděl dva a půl roku a lidem, kteří se hlásí k profláknuté totalitní značce prostě nevěřím. Přesto si myslím, že nemusí platit ono „chceš-li mír, připravuj válku“. Zvláště nyní, v době pandemie, by mělo platit, že nejcennějšími hodnotami by měla být spolupráce a dialog, vzájemná úcta. Opak toho, čeho jsme svědky – osočování, pohrdání, zesměšňování.
  Naše děti budou v době jejich produktivního věku jen těžko zajímat naše důchody či naše požadavky na zdravotní péči. Rozhodně se ale budou muset vyrovnat s dědictvím, které jim zanecháme. Bude to rozdělený svět plný iracionální nenávisti?
  Proto si myslím, že mír a spolupráce by měly být pro hnutí seniorů, kteří nemyslí jen na sebe, ale i na své dědice, programovými prioritami.

 5. Dobrý den i já bych chtěl trochu přispět svým názorem. Je mi 67 let takže i já už něco pamatuji. Přečetl jsem si Vaše stanovy a musím konstatovat, že důchodcům se budou určitě velice zamlouvat. Na druhou stranu si myslím, že to opravdu nestačí. Myslím, že strana senioři21 by měla oslovit i širší veřejnost a ne jen důchodce. Mělo by přece jít o blaho a prosperitu celého státu a ne jen o blaho důchodců. Myslím, že spoustě lidem např.vadí nedotknutelnost, bezúhodnost a beztrestnost našich „vůdců“. Mělo by být jasně dáno, že tento stav se po nástupu Vaší strany změní a politici budou odpovědní za své jednání. Skoro každá strana něco podobného slibovala, ale neučinila. Je toho mnohem víc a cesta bude opravdu dlouhá a náročná ale držím pěsti. S pozdravem a přáním zdaru Štěpán Valent.

 6. Informace o založení hnutí „Senioři 21“ už ke mně dorazilo od kamarádů stejného věku . Letos postoupím na 77-tý schod věku. proto něco do pranice.S některými názory hnutí plně souhlasím, ale vadí mně ta část názorů která se vrací do minulosti a obávám se, že tato část narazí na názory těch seniorů, kteří se svezli na vlně přemisťování majetku státu. Zbohatli a rozhodně budou
  obhajovat svoje postupy a opodstatněnost svého jednání v té době. Nechte je dospat sladký sen a dívejte se na každého z nich jako na člověka, který má teď strach o svůj majeteček.
  Já bych minulost sice připomenul, ale táhnout tuto skutečnost k nějaké revizi by znamenalo velkou ztrátu popularity.
  Nevedlo by to nikam a v ničem kupředu, ale bylo by to považováno za zastávání rovnostářských „starých praktik“, možná by byli členové hnutí považováni za zastánce „totáče“.
  Ten který se neumí, nebo nemůže vyrovnat s minulostí nemůže nic udělat pro budoucnost. Jestli by nějaké hnutí chtělo změnit něco pro budoucí, musí být plán postaven na realitě současnosti. Na tom co je teď a co s tím udělat, jak to změni, vylepšit.
  Jinak to dopadne jako s podobnými seskupeními a stranami, které vzájemně kolaborují.
  Pokud se stáří považuje za moudré a nezkostnatělé, volil bych taktiku „tlusté čáry“ za minulostí. Nabízel bych raději to, co by nás vyvedlo z morálního srabu, k občanské odpovědnosti a odpovědnosti politiků za své činy a výroky.
  Zmatek který způsobují veškeré „media“ nepodloženými informacemi (vystoupení různých osob s názory které nejsou pochopitelné a to ještě hůř, scestné. To je ovšem pouze jeden malý detail. (Vůbec celá mediální struktura má na morálku obyvatel a jejich myšlení obrovský vliv. Stálo by za to, pokusit se o změnu k lepšímu)

  Současné parlamentní opoziční strany a to bez výjimky sklouzly do neměnného „výrokového“ klišé. Ať vládní koalice, potažmo vláda udělá cokoliv a jak může nejlépe, ozve se opozice vždy stejně. „My bychom to udělali lépe“, ale návrhy z jejich strany jsou pouze formální, neposkytujíc žádný realizovatelný závěr. Jejich tvrzení o neúčinnosti vlády je založeno na takových drobnostech, které buď s věcí nesouvisí, nebo mají jen konspirativní základ . Jde jen o poziční postrkování a okopávání kotníků. Neslyšel a ani jsem nečetl žádnou dementovanou zprávu o tom že došlo k omylu. Nebo že se někdo někomu omlouvá za lživé obvinění, nebo za nepravdivou zprávu. To jaksi z veřejného prostoru zmizelo. Občané jsou tím přesvědčování zprávami, které nejsou pravda. Toto by měla být jedna část snahy o nápravu věcí veřejných.
  Ještě jedna poznámka o vymahatelnosti práva. Začnu současnou situací. Pokud ve stavu v jakém se nacházíme je vydáno nějaké opatření, tak se část populace chová jak kdyby se nic nedělo. Jak se k tomu staví PČR ?
  Mám takový dojem, že by tohle měla být jejich jedna z hlavních činností. Samozřejmě i kontrola a vymáhání nedodržování dopravních předpisů v dikci zákona. Jsem řidič, ale PČR vidím pouze u vyšetřování nehod. Tedy prevence nikde.
  No ono by se našlo více toho, co by bylo potřeba změnit a co by nejen seniory potěšilo..

  1. Vážený pane Schellong,
   jsem o ten jeden schod pozadu. Dokonce i profesně jsme na tom stejně.
   Váš příspěvek jsem si pročetl dokonce dvakrát, protože je naprosto smysluplný. A doufám, že předsednictvo vezme v potaz všechny vaše pohledy na způsob nasměrování vedení strany.
   Není to jenom o nás důchodcích, ale je podstatné do toho zapojit i mladé.
   A asi by opravdu nebylo dobré porovnávat minulost s přítomností, protože jsem přesvědčen o tom, že by kritika těch co minulost nezažili anebo ji dokázali využít ve svůj prospěch bude hodně a navíc se umějí dobře pohybovat v tom chaosu který způsobila současná vláda.
   Nebude to vedení mít lehké a pokud tam budou lidé takového smýšlení a přehledem jako Vy, tak by to mohlo mít úspěch na politické scéně a hlavně přínos pro mladé i staré.

 7. Souhlasím s panem Hoblem,to co opozice hlavně piráti potřebují je odebrat hlasy Babišovi.Nikdy jsem Babiše nevolil,ale za vlády Babiše mi stoupl důchod asi o 3tisíce,myslým,že ideální by bylo vytvořit koalici před volbami s Babišem,nikdo jiný přijatelnější totiž není a přebírat hlasy budete právě jemu-jestli.Sami to nezvládnete a Babiš také ne. Toto by bylo ideální spojení.Protože pokud Babiš nebude mít nejvíc,asi vyhrají piráti a já nevím kam bych se pak odstěhoval.
  S pozdravem J. Slovák.

 8. Dobrý den,
  nevím, zda je vhodné ještě více dělit politickou scénu, a to zvláště o stranu, která má za sebou dosud jen krátkou dobu trvání. Nebylo by lepší spojit síly spolu s Okamurou, který úsilovně prosazuje své neměnné názory, a je předsedou strany, které preference stále rostou ? Program nového hnutí se sice pěkný, ale nedal by se sloučit s SPD ? Mám již 88 let, a domnívám se, že v současné době je jedním z nejdůležitějších bodů migrace, která vážně ohrožuje Evropu, a jak je již všeobecně známo, tak v některých státech jak je Francie, Německo, nebo Švédsko jsou poměry již pro občany vlastně neudržitelné. A SPD má již dlouhodobě zajištěnu spolupráci se Salvinyym z Italie, nebo s Le Pen z Francie. Nemůže nakonec dojít k tomu, že nová strana poškodí preference SPD, které má zájem na spolupráci s těmi, kdo chce podpořit řádné občany, a omezit příživníky, a neziskové organizace, které podporuji program Evropské unie.

  1. Pane Žlebek, souhlasím s Vaším příspěvkem a rovněž se obávám dalšího roztříštění
   politické scény tímto hnutím. Petr

 9. Přeji dobrý den, je mi 64 let a tak také něco pamatuji. Přečetl jsem si vaše PROGRAMOVÉ CÍLE – jsou pro nás důchodce zajímavé, ale protože nejde v tomto státě jen o důchodce, chybí mi tam ještě něco dalšího o budoucnosti našich dětí a vnoučat.
  Což mimo jiné znamená: 1. Usilovat o vymanění se z diktátu Brusel. 2. Zamezit dalšímu přílivu nepřizpůsobivých a netolerantních migrantů z oblastí Afriky. 3. U zde již usídlených migrantů omezení volebního práva na dvě další generace a nemožnost získání zbrojního průkazu na dvě generace. 4. Znemožnění prodeje pozemků a nemovitostí cizincům, jejichž země nejsou členy EU (např. Arabové u nás nakupují pozemky a nemovitosti a pak vznikají uzavřené zóny s vlastními zákony šáríja, kam nejen že nemůže český občan, ale kam se neodváží ani česká policie) viz. některé čtvrti v Teplicích, Brně a jinde. 5. Aby zákony platily pro všechny stejně (když bílý řekne černá svině, půjde sedět za rasovou nesnášenlivost, když člověk tmavé pleti řekne bílá svině, tak se nic neděje. Když náš občan znásilní ženu, půjde sedět a když znásilní naši ženu tmavý migrant, tak se to svede na to, že nebyl zrovna příčetný, nebo že musíme mít pochopení protože u nich je to běžné) a tak dále. Nemůžete přece PROGRAMOVÉ CÍLE cílit jen na dnešní a budoucí důchodce. Jde snad o naši zem a budoucnost našich dětí. Za svůj názor se nestydím a tak zde uvádím i své celé jméno Marian Tobiáš.

 10. Jsem ráda, že se konečně někdo takový našel z našich řad a založil tuto stranu Senioři 21 . Přesto, že se do Sněmovny hned tak třeba nedostaneme, tak ale se bude vědět, že i senioři dokáži nějakou tu stranu dát dohromady a protože je nás skutečně hodně a hlavně hodně těch, kteří s tím vším co se dneska děje nesouhlasí, nemusíme se schovávat za žádnou trojkoalici jako Piráti. Tato strana je strana pro náš, již tak rozkradený stát, likvidační – rozkrást co se ještě dá, uvolnit prodej drog nebo v čele stojí narkoman který imponuje hlavně mladým, umožnit sňatky /muž s muže,žena s ženskou/ povolit vstup migrákům, kteří už stejně tady v určité míře jsou a šíří tu nemoci, které my neumíme léčit. A pokud je tady budeme dále přijímat bude to stále stejné . My budeme nosit roušky,respirátory, omezovat se v pohybu, neposílat děti do škol, oni za to budou brát statísícové odměny, jak se jim to krásně v té české zemi daří a upev’nují si své pozice. Piráty zajímá hlavně a především , dostat se co nejdříve do Sněmovny aby si uzákonili to své, že spousta lidí už nemá práci, dochází jim peníze a děti nechodí do školy jde mimo ně. Už jen to jak si v Ústí připravují volby – sčítání hlasů voličů ze západních států.

 11. Dobrý den,
  již 18 roků pracuji jako předsedkyně senior klubu v naší obci. Jsme středně velká obec nedaleko Olomouce. Moje zkušenosti a potřeby seniorů jsou mi velmi blízké. Ve velkých a větších městech jsou senioři dobře informovaní, ale na vesnicích je potřeba se o seniory zajímat. Informovala jsem všechny známe o novém uskupení a všichni to přijali s povděkem.
  Pokud budu moci nějak přispět svými zkušenostmi, ráda se o ně podělím

 12. Vážení,
  co si slibujete od další strany do voleb? Jenom další roztříštění voličstva. Už teď je na politické scéně tolik stran, že to nemá obdobu. Uberete voliče straně, která by měla naději na vítězství ve volbám (což samo osobě ještě neznamená, že sestaví vládu -viz výsledky po krajských volbách) a sami se nedostanete do parlamentu. Není to jenom snaha o vlastní uplatnění funkcionářů?
  Co mi odpovíte?

  1. co si slibujete od další strany do voleb?
   ————————————————————-
   Senioři 21 nejsou jen další “ stranou „, ale toto hnutí vzniklo pro dva a půl milionu důchodců,
   kteří mají svá práva a potřeby. Pokud nás dnešní politická garnitura nazývá ohroženou skupinou, pak vězte, že nejvíce nás vždy ohrožoval tzv. Demoblok – zrušení důchodového fondu a nyní se přidali ještě Piráti, kteří by nejraději vystěhovali seniory na pustý ostrov. Senioři po třiceti letech kapitalismu a čtyřiceti letech socialismu, si určitě dovedou vybrat z obou režimů to nejlepší pro jejich život. Co se týče našeho statutárního orgánu, musím vám sdělit, že nikdo z nás nebyl v minulosti politickým funkcionářem. Snad vám to jako odpověď bude stačit.

   1. Nechci být jako důchodce vystavována nehezkým komentářům od mladých,které ovlivňují hlavně Piráti. My jsme jim budovali to, co dnes využívají a za to bychom chtěli od mladých (hlavně od Pirátů) jen slušnost, kterou si snad zasloužíme!!! Pracovali jsme celý život pro ně!!!! Podpory nezaměstnaným jsme neznali

 13. Už aby to bylo! Vymést je všechny vyžírky ze sněmovny, kteří jsou tam i několik desetiletí a v životě pořádně nepracovali. Dámy, které se tam zviditelnují a vykládají takové nesmysly, že se člověku dělá špatně z toho, že takoví lidé nás mají živit a rozhodovat o nás.
  Ano budu vás volit, ale chce to pořádnou kampan, aby o tom všichni důchodci věděli.
  Už se může poslat příspěvek na účet? Nebude to mnoho mám mizerný důchod, i když jsem pracovala skoro 42 let, ale nějakou stovku ráda pošlu.

  1. Přeji hezký den. Mnohokrát děkujeme za přízeň a oceňujeme Vaši snahu pomoci našemu a vlastně i Vašemu, politickému hnutí. Ano máte pravdu, snaha o zviditelnění jako i pokud možno o medializaci samozřejmě je. Jedeme od nuly a nesmírně si vážíme lidí jako jste Vy. KAŽDÁ koruna je opravdu velice vzácná a já Vám za vedení neskutečně děkuji. Ano, příspěvek můžete zasílat na náš transparentní účet u Raiffeisenbank č.21000018/5500. S díky a přáním hodně zdraví místopředseda Miroslav Pitrof.

   1. Ráda bych vám přispěla, ale peníze a věci dávám samoživitelkám, který nemají ani peníze pro děti na mléko a pečivo

    1. Všichni co máte počítač přepošlete to svým známím včetně i mladých lidí,kteří se určitě připojí,kteří mají rády svoje rodiče a nesouhlasí s Piráty,kde převážně volí z univerzit mladý, kteří jsou zkouřený aby zvládali učivo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *